Zielona Żaba – wszystko co musisz wiedzieć o Ośrodku Terapii w Dercu
Na przestrzeni wieków ludzie przypisywali żabie pewną symbolikę związaną z pomyślnością, szczęściem i przemianą. Dlatego właśnie żaba stała się patronką naszego Ośrodka Terapeutycznego. Co więcej, psychikę człowieka można porównać do zachowań żaby, bo potrafimy wchłaniać piętrzące się trudności, tak jak żaba wchłania wodę przez skórę. Umiemy także przeczekać gorszy czas zapadając w stan hibernacji i odrętwienia albo kamuflujemy swoje problemy, niczym ten wtapiający się w krajobraz płaz, bo sądzimy, że to najlepsza technika obrony. W Zielonej Żabie w profesjonalny sposób pomożemy Ci poprawić odporność psychiczną, zmierzyć się z problemem stanów depresyjnych, stanów lękowych, czy współuzależnienia, a także pomożemy Ci uspokoić myśli, wyciszyć się, odciążyć ciało i umysł. Pobyt w Dercu jest formą rehabilitacji układu nerwowego, który (jak każdy inny) potrzebuje regeneracji. Krótko mówiąc, przygotujemy Cię na prawdziwie żabi skok do wewnętrznej siły i równowagi!
Jak działa Ośrodek Terapii Zielona Żaba?
Działalność Ośrodka koncentruje się na niesieniu pomocy ekoterapeutycznej w obszarach życia, które wymagają zbudowania nowej i silnej relacji z samym sobą oraz bliskimi m.in. poprzez umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, czy naukę wyznaczania granic i dbałości o swój dobrostan. Elastyczna terapia, która ma pomóc w procesie powrotu do zdrowia psychicznego, w zależności od potrzeb wynosi od jednego do pięciu tygodni w formie kameralnych spotkań w grupach do 10 osób. Wysoki standard zakwaterowania zapewnia pełen komfort, a zespół naszych specjalistów dba o dobrze wykorzystany czas podczas pobytu w Ośrodku. Naszym pensjonariuszom dajemy możliwość skorzystania z okazałej gamy wielu technik psychoterapetycznych połączonych z bogatym światem warmińskiej natury.
Michał Opieczyński
Paweł Założyński
Mariusz Sykut
Aga Ciszewska (Siguni)
Krzysztof Mikunda
Beata Bublewicz
Fot. Krzysztof Mikunda
Nasz zespół
Nasi trenerzy są wyjątkowymi ludźmi i dużo się od nich nauczysz. Jeśli więc czujesz potrzebę zrobienia pierwszego kroku – przyjedź do nas na urlop dla wątroby i mózgu lub terapię stacjonarną. Pozwól nam sobie pomóc.
Michał Opieczyński
Paweł Założyński
Psycholog z ponad 20 - letnią praktyką w zakresie diagnozy oraz terapii uzależnień i współuzależnień.
Mariusz Sykut
Trener przygotowania kondycyjnego i specjalistycznego pod kątem motoryki,
postawy ciała, psychosomatyki ukierunkowanej dla ludzi szukających zdrowia, wsparcia i wyniku. Cele profiluje według potrzeb, stylu życia, wykonywanego zawodu oraz psychologicznego uwarunkowania, aby móc zbalansować i zmaksymalizować efektywność w życiu codziennym.
Agnieszka Ciszewska
Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. prezentacja cyfrowa w Galerii Saatchi w Londynie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się rysunkiem - ostatnio z wykorzystaniem nowych mediów. Fanka kina, muzyki i kota Gustawa.
Krzysztof Mikunda
Beata Bublewicz
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Socjologii, specjalizacja Public Relations. Przedsiębiorczyni od 30 lat. Autorka książki "Marian Bublewicz 6. bieg - wspomnienia o mistrzu rajdowym Marianie Bublewiczu". Prowadziła cykl szkoleń dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wykładów z socjologii niepełnosprawności.