Zielona Żaba – wszystko co musisz wiedzieć o Ośrodku Terapii w Dercu
Na przestrzeni wieków ludzie przypisywali żabie pewną symbolikę związaną z pomyślnością, szczęściem i przemianą. Dlatego właśnie żaba stała się patronką naszego Ośrodka Terapeutycznego. Co więcej, psychikę człowieka można porównać do zachowań żaby, bo potrafimy wchłaniać piętrzące się trudności, tak jak żaba wchłania wodę przez skórę. Umiemy także przeczekać gorszy czas zapadając w stan hibernacji i odrętwienia albo kamuflujemy swoje problemy, niczym ten wtapiający się w krajobraz płaz, bo sądzimy, że to najlepsza technika obrony. W Zielonej Żabie w profesjonalny sposób pomożemy Ci poprawić odporność psychiczną, zmierzyć się z problemem stanów depresyjnych, stanów lękowych, czy współuzależnienia, a także pomożemy Ci uspokoić myśli, wyciszyć się, odciążyć ciało i umysł. Pobyt w Dercu jest formą rehabilitacji układu nerwowego, który (jak każdy inny) potrzebuje regeneracji. Krótko mówiąc, przygotujemy Cię na prawdziwie żabi skok do wewnętrznej siły i równowagi!
Jak działa Ośrodek Terapii Zielona Żaba?
Działalność Ośrodka koncentruje się na niesieniu pomocy ekoterapeutycznej w obszarach życia, które wymagają zbudowania nowej i silnej relacji z samym sobą oraz bliskimi m.in. poprzez umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, czy naukę wyznaczania granic i dbałości o swój dobrostan. Elastyczna terapia, która ma pomóc w procesie powrotu do zdrowia psychicznego, w zależności od potrzeb wynosi od jednego do pięciu tygodni w formie kameralnych spotkań w grupach do 10 osób. Wysoki standard zakwaterowania zapewnia pełen komfort, a zespół naszych specjalistów dba o dobrze wykorzystany czas podczas pobytu w Ośrodku. Naszym pensjonariuszom dajemy możliwość skorzystania z okazałej gamy wielu technik psychoterapetycznych połączonych z bogatym światem warmińskiej natury.

Karol Talkowski

Paweł Założyński

Natalia Wysocka

Anna Goryszewska

Dariusz Nowicki

Katarzyna Janiszewska

Joanna Ciborska

Marek Michalski

Joanna Podolak

Michał Opieczyński

Mariusz Sykut

Aga Ciszewska (Siguni)

Krzysztof Mikunda

Beata Bublewicz



Fot. Krzysztof Mikunda
Nasz zespół
Nasi trenerzy są wyjątkowymi ludźmi i dużo się od nich nauczysz. Jeśli więc czujesz potrzebę zrobienia pierwszego kroku – przyjedź do nas na urlop dla wątroby i mózgu lub terapię stacjonarną. Pozwól nam sobie pomóc.
Karol Talkowski
Doświadczony lekarz, specjalista psychiatrii i seksuologii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pełniący funkcję ordynatora w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Prywatnie miłośnik przyrody i podróży, z Warmii i Mazur. "Leczenie pacjentów znajdujących się w kryzysie zdrowia psychicznego, daje szeroką perspektywę widzenia współczesnych problemów społecznych. Dlatego niezwykle ważne jest korzystanie z profesjonalnej pomocy i codzienna dbałość o higienę psychiczną. Balans między życiem prywatnym i zawodowym oraz kontakt z naturą,
Paweł Założyński
Natalia Wysocka
Psycholog z wykształcenia oraz z zamiłowania. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień wspiera osoby zmagające się z różnorodnymi problemami natury psychicznej, m.in. depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, uzależnieniami. Pracuje w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie na oddziale ogólnopsychiatrycznym dla osób dorosłych oraz oddziale leczenia uzależnień. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej.
Anna Goryszewska
Dariusz Nowicki
Licencjonowany psycholog sportu klasy mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; nominowany psycholog olimpijski PKOl, współpracujący w przygotowaniach olimpijskich od cyklu Seul 1988; koordynator przygotowań psychologicznych kadr narodowych w cyklu olimpijskicm Sydney 2000, psycholog całej polskiej reprezentacji olimpijskiej w czasie IO Ateny 2004; współpracujący z żeglarzami w trakcie IO Londyn 2012; przygotowujący kadrę PZLA w 3 cyklach olimpijskich: Rio de Janeiro 2016, Tokyo 2020 (2021) i Paryż 2024;
Licencjonowany Coach Developer organizacji International Council for Coaching Excellence, edukator trenerów – mentorów w polskim sporcie.
Trener taekwondo olimpijskiego, przez 30 lat prowadzący jeden z czołowych polskich klubów: AZS WSP i AZS UWM Olsztyn,
Sędzia turnieju olimpijskiego w taekwondo Pekin 2008. Pierwszy Polak włączony do Taekwondo Hall of Fame w roku 2024.
Popularyzator koreańskich sztuk walki oraz psychologii sportu, nauczyciel akademicki oraz autor podręczników z psychologii sportu i taekwondo.
Joanna Ciborska
Dr inż. Joanna Ciborska - pełni funkcję adiunkta w Katedrze Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie z pasją łączy swoje szerokie kompetencje naukowe z działalnością dydaktyczną. Jako nauczyciel akademicki, z bogatym doświadczeniem w zakresie profilaktyki i leczenia dietetycznego chorób dietozależnych, doskonale rozumie, jak kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrana dieta w kontekście zdrowia psychicznego.
Katarzyna Janiszewska
Dr inż. Katarzyna Janiszewska - pełni funkcję Lidera Projektów w Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków (EFAD), ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych, praktycznych i naukowych. Z wykształcenia jest dietetykiem sportowym i technologiem żywności co pozwala jej na dogłębne rozumienie projektów z zakresu żywienia, zdrowia i aktywności fizycznej. Jako była, utytułowana zawodniczka taekwondo WTF dobrze rozumie zmagania sportowców i wpływ właściwie skomponowanej diety na wyniki sportowe.
Marek Michalski
Joanna Podolak
Michał Opieczyński
Nauczyciel Qi Gong, Certyfikowany Coach Kreatywnej Zmiany (Stephan Gilligan CM Certified Coach). Od 13 lat pasjonuje się wewnętrznymi sztukami ruchowymi (Tai Chi, Qi Gong, Bagua Zhang) oraz medytacją. Jest certyfikowanym trenerem Qigong Community Awake. Stosuje metody pracy z ciałem, oddechem, umysłem i energią. Podchodzi holistycznie do rozwoju człowieka. Uczy jak integrować w sobie drzemiące w nas zasoby i odnajdywać swoje powołanie.
Mariusz Sykut
Trener przygotowania kondycyjnego i specjalistycznego pod kątem motoryki,
postawy ciała, psychosomatyki ukierunkowanej dla ludzi szukających zdrowia, wsparcia i wyniku. Cele profiluje według potrzeb, stylu życia, wykonywanego zawodu oraz psychologicznego uwarunkowania, aby móc zbalansować i zmaksymalizować efektywność w życiu codziennym.
Agnieszka Ciszewska
Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. prezentacja cyfrowa w Galerii Saatchi w Londynie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się rysunkiem - ostatnio z wykorzystaniem nowych mediów. Fanka kina, muzyki i kota Gustawa.
Krzysztof Mikunda
Przyrodnik z wykształcenia i pasji, fotograf, trener, szkoleniowiec, miłośnik warmińskich lasów. Człowiek, który miał zaszczyt siedzieć między pięcioma wilkami w lesie. Bloger i nożorób.
Autor publikacji przyrodniczych, pięć lat poświęcił obserwacji kruków.
Beata Bublewicz
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Socjologii, specjalizacja Public Relations. Przedsiębiorczyni od 30 lat. Autorka książki "Marian Bublewicz 6. bieg - wspomnienia o mistrzu rajdowym Marianie Bublewiczu". Prowadziła cykl szkoleń dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wykładów z socjologii niepełnosprawności.